Світ

США можуть розширити розгортання стратегічних ядерних сил

США можуть розширити розгортання стратегічних ядерних сил

Високопосадовець Ради національної безпеки США Пранай Вадді заявив, що Вашингтон упродовж найближчих років, можливо, буде змушений розширити розгортання стратегічних ядерних сил для стримування загроз із боку противників – насамперед Росії, Китаю та Північної Кореї.

Вадді наголосив, що Сполучені Штати дотримуються міжнародного режиму нерозповсюдження, але нагадав, що Росія відмовилася обговорювати договір, який замінить угоду про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3), що закінчується в 2026 році, а Китай не хоче вести переговори про його ядерний арсенал, який зростає.

«Ми можемо досягти моменту, коли буде потрібно розширити кількість розгорнутих озброєнь, щоб стримувати наших супротивників для захисту американського народу і наших союзників і партнерів», – сказав Вадді.

Раніше цього тижня президент РФ Володимир Путін заявив, що його країна готова поставити зброю противникам країн-союзниць Києва як «асиметричну відповідь» на дозвіл Україні бити по російській території.

6 червня влада Куби анонсувала прибуття до Гавани наступного тижня для навчань чотирьох російських кораблів. У повідомленні наголошується, що кораблі ВМФ Росії не несуть ядерної зброї і не становлять загрози для регіону.

У США зазначили, що не вважають очікуване прибуття невеликої кількості літаків та кораблів загрозою, але американські військово-морські сили мають намір стежити за навчаннями. Спроба СРСР розмістити ракети на Кубі під час холодної війни спровокувала Карибську кризу 1962 року.

Новини