Світ

Розвідка Британії оцінила вплив війни на економіку Росії

Розвідка Британії оцінила вплив війни на економіку Росії

Розвідка Великої Британії заявляє, що ризик перегріву російської економіки «залишається ймовірним» через вплив війни, яку Росія веде проти України.

«Продовження вторгнення Росії в Україну з високою ймовірністю негативно вплине на перспективи російської економіки. Імпорт зріс швидше, ніж експорт, що, ймовірно, призвело до знецінення рубля від початку російського вторгнення і спричинило інфляцію. У той час, як Росія нарощує витрати на оборону за рахунок інших сфер, ризик перегріву російської економіки залишається ймовірним», – йдеться в повідомленні.

У розвідці зауважили, що інфляція в Росії продовжила прискорюватися наприкінці 2023 року, збільшившись до 7,5% у річному вимірі в листопаді порівняно з 6,7% – у жовтні, а загальна інфляція за 2023 рік, за оцінками служби статистики РФ, оцінюється в 7,4%, що «майже вдвічі перевищує показник, до якого прагнув центральний банк».

У грудні в Держдепартаменті США заявили, що президент РФ Володимир Путін під час своєї пресконференції підтвердив, що, незважаючи на втрати РФ і руйнування російської економіки, міжнародну ізоляцію Росії, його цілі війни проти України жодним чином не змінилися.

Новини