Світ

Швейцарія запросила папу Римського на Глобальний саміт миру

Швейцарія запросила папу Римського на Глобальний саміт миру

Президент Швейцарії Віола Амгерд запросила папу Римського Франциска на саміт щодо української формули миру, який відбудеться в червні у швейцарському Бюргенштоці.

У суботу, 4 травня, Амгерд зустрічалася з понтифіком і говорила з ним, серед іншого, про війну Росії проти України та інші «проблемні місця» у світі.

«Ми запросили Святий Престол. Ватикан дуже позитивно ставиться до мирної конференції», – сказала швейцарський президент в інтерв’ю Blick, коментуючи зустріч з папою Римським.

Уряд Швейцарії під час візиту Володимира Зеленського в січні погодився організувати мирну конференцію. У заяві, оприлюдненій 10 квітня, йдеться, що «наразі існує достатня міжнародна підтримка для проведення конференції високого рівня для початку мирного процесу».

У Росії, яку не запросили на саміт, заявляли, що переговори про мир в Україні, заплановані в червні у Швейцарії, не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня. Очікується, що від 80 до 100 країн візьмуть участь у зустрічі на розкішному курорті Бурґеншток поблизу міста Люцерн.

Новини