Світ

Республіканці кажуть, що висунуть Трампа кандидатом у президенти «незалежно від вироку суду»

Республіканці кажуть, що висунуть Трампа кандидатом у президенти «незалежно від вироку суду»

Республіканська партія номінує Дональда Трампа кандидатом у президенти США «незалежно від того, який вирок ухвалить для нього суддя у кримінальній справі про замовчування грошей», заявила співголова Національного комітету Республіканської партії Лара Трамп в інтерв’ю телеканалу CNN.

Як зазначила Лара Трамп, «республіканці мають бути готовими до всього, маючи на увазі й можливе рішення суду про обмеження волі Трампа».

«Ми маємо будувати плани по мірі того, як це буде розвиватися, і у нас буде кілька планів на випадок непередбачуваних обставин. Правда в тому, що насправді не має значення, ми висунемо Дональда Трампа як нашого республіканського кандидата, і це те, що в кінцевому підсумку має значення», – заявила вона.

Раніше, на судовому засіданні 30 травня у Нью-Йорку, присяжні винесли вердикт у кримінальній справі щодо колишнього президента США Дональда Трампа.

12 нью-йоркців, які входять до складу суду присяжних,
визнали Трампа винним за всіма 34 пунктами звинувачення у фальсифікації ділової документації.

Вирок на підставі цього вердикту буде ухвалений пізніше. Очікується, що це станеться 11 липня. Таким чином Трамп може бути засуджений ще до виборів президента в США. Йому може загрожувати штраф, умовний термін або ж реальне ув’язнення.

Експрезидента США звинувачують у тому, що він незаконно використав гроші з виборчого фонду для купівлі мовчання колишньої порноакторки Стормі Деніелс, яка стверджувала, що мала інтимний зв’язок із Трампом десятьма роками раніше і погрожувала оприлюднити цю історію.

За даними обвинувачення, вона отримала 130 тисяч доларів від адвоката Трампа Майкла Коена, якому ці гроші відшкодував Трамп під виглядом оплати юридичних послуг. Прокуратурі слід довести, що експрезидент знав про ці виплати і пішов на них з метою вплинути на результат виборів.

Трамп заперечує факт інтимного контакту з Деніелс.

У разі обвинувального вироку Трамп зможе подати апеляцію, і йому не заборонять продовжувати брати участь у президентській кампанії чи бути обраним президентом у виборах 5 листопада.

Трамп не визнав себе винним у цій справі і вважає цей та інші судові процеси втручанням у вибори з боку його політичних опонентів.

Новини