Світ

Путін підписав указ про призов на військову службу 150 тисяч росіян

Путін підписав указ про призов на військову службу 150 тисяч росіян

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про весняний призов на військову службу 150 осіб віком від 18 до 30 років.

У тексті указу, котрий був підписаний президентом РФ у неділю, 31 березня, йдеться про те, що у період з 1 квітня до 15 липня у Росії на військову службу призвуть 150 тисяч осіб, які не перебувають у запасі та є військовозобов’язаними.

Окрім цього, президент РФ наказав звільнити з військової служби солдатів, матросів, сержантів та старшин, строк служби за контрактом яких завершився.

Раніше президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю американському каналу CBS News заявив, що Росія буде готувати контрнаступальні дії, це може бути кінець травня або червень.

Після того, як Володимир Путін переобрався на наступний президентський термін, російське військове і політичне керівництво розмірковує над планами «щонайменше захопити Харків». Про це пише російське видання «Медуза», яке працює за межами Росії, але посилається на свої джерела у Кремлі.

За словами джерел «Медузи», російські високопосадовці переконані, що «армії Російської Федерації під силу взяти Харків, натомість подальше просування вглиб України вважають складнішим». Водночас усі джерела видання зазначають: «інформації про те, що рішення про масштабний наступ на Харків уже ухвалене, немає». Однак вони сходяться на думці, що це «цілком імовірний сценарій», який теоретично може вимагати нової хвилі мобілізації.

Новини