Світ

обмеження зберігаються для сухопутних кордонів

обмеження зберігаються для сухопутних кордонів

Болгарія та Румунія 31 березня офіційно вступають до Шенгенської зони, хоча поки що не йдеться про повноцінне членство, повідомила Європейська комісія в суботу.

Прикордонний контроль на в’їзді та виїзді з цих країн до інших країн Шенгенської зони повітряним чи водним транспортом буде скасовано. На сухопутних кордонах з іншими країнами Євросоюзу контроль на певний час збережеться, рішення про його скасування має ухвалити Рада ЄС. За повідомленням Єврокомісії, Рада ЄС ухвалить рішення «у розумні терміни». Австрія, однак, наразі виступає проти скасування контролю. Переговори тривають.

Читайте також: Білорусь частково зупинила імпорт із Литви у відповідь на закриття кордону

Рішення про приєднання двох країн до Шенгенської зони – зі згаданими обмеженнями – наприкінці минулого року ухвалив Євросоюз. Болгарія та Румунія з 31 березня зможуть видавати шенгенські візи за тими самими правилами, що й інші країни ЄС.

З приєднанням Румунії та Болгарії до Шенгенської зони, де зазвичай відсутній прикордонний контроль на внутрішніх кордонах, входять 29 країн – це всі держави ЄС, окрім Кіпру, а також Ісландія, Норвегія та Швейцарія.

Проти вступу Болгарії до Шенгенської зони виступала Угорщина. У грудні Будапешт зняв свої заперечення. Перед цим Софія під тиском угорської влади скасувала платню за транзит російського газу.

У 2007 році Болгарія та Румунія стали членами Євросоюзу. Єврокомісія оголосила про готовність інтегрувати держави до Шенгенської зони ще у 2011 році, але деякі країни ЄС протягом 12 років блокували це рішення, вказуючи на проблеми з корупцією та нездатність Болгарії та Румунії забезпечити охорону кордонів. Австрія та Нідерланди, зокрема, побоювалися збільшення потоку нелегальних мігрантів.

Новини