Світ

Німеччина надасть Україні 88,5 млн євро енергетичної допомоги

Німеччина надасть Україні 88,5 млн євро енергетичної допомоги

Німеччина надасть додаткові 88,5 мільйонів євро, щоб допомогти зміцнити стійкість української енергетичної системи, йдеться у спільній заяві міністерств закордонних справ і економіки країни 21 грудня.

За повідомленням, міністерство економіки виділяє 54,3 мільйона євро через державний банк KfW, а МЗС – 34,2 мільйона євро до Фонду підтримки енергетики України.

«У другу зиму загарбницької війни Росії проти України російські війська продовжують завдавати ударів по українській енергетичній інфраструктурі», – заявили у міністерствах.

Там додали, що частина коштів піде на фінансування запасних частин й обладнання, такого як трансформатори і генератори, які допомагають підтримувати енергопостачання України, а інша частина – буде використана для проєктів із переходу на зелену енергетику.

Російські військові з 10 жовтня 2022 року здійснювали обстріли критичної енергетичної інфраструктури України, що спричинило дефіцит генерації електроенергії та проблеми з розподілом між регіонами. У 2023 році Росія зменшила інтенсивність атак, а українські енергетики спромоглися значною мірою відновити потужності, також допоміг відновити баланс імпорт електроенергії.

Україна очікує ймовірних російських атак і цього опалювального сезону.

Читайте також: Зиму «можемо пройти і без відключень»: як підготували енергосистему України та що може зробити кожен

Новини