Політика

Недобросовісна конкуренція між майданчиками Прозорро.Продажі – одна з причин погіршення ефективності системи

Недобросовісна конкуренція між майданчиками Прозорро.Продажі – одна з причин погіршення ефективності системи

Ефективна реалізація державних активів має велике значення для економіки країни, особливо під час війни. Сьогодні продаж державного та комунального  майна й земельних ділянок здійснюється через систему Прозорро.Продажі, до якої підключено понад 40 окремих електронних майданчиків, що мають сприяти участі як можна більшої кількості підприємств в різних аукціонах. Про це йдеться у матеріалі мерeжі розслідувачів CorruptUA.

Тобто саме від зацікавленості та  діяльності майданчиків  залежить  рівень конкуренції на торгах та максимально вигідний для держави продаж. На жаль, останнім часом спостерігається поступове зниження цих показників, що говорить про наявність проблем в системі в цілому.

Поспілкувавшись з деякими лідируючими в системі майданчиками стало відомо, що останні все менше зацікавлені інвестувати в рекламу та чистий маркетинг, оскільки вони неодноразово зіштовхуються з недобросовісною конкуренцією з боку нових, як вони кажуть, “майданчиків-однодневок”, які приходять просто відверто наносять шкоду ринку електронних торгів.

“Найбільшою для ринку проблемою – є демпінг на послуги. В нас чітко визначені тарифи регламентами та Постановами КМУ. Але ми все частіше спостерігаємо, як в нас відверто крадуть наших клієнтів, в залучення яких ми витратили чималі кошти. Тобто, деякі наші конкуренти пропонують нашим клієнтами, яких ми супроводжуємо вже тривалий час, відкати за послуги електронного майданчика. Нерідко розміри цих  протиправних кеш-беків вражають. Й зараз ми зрозуміли, що практично не має сенсу вкладати кошти в популяризації прозорих торгів, оскільки ці інвестиції не повернуться. Тому ми також змушені повторювати поведінку таку ганебну поведінку. Й з кожним роком ситуація погіршується. Саме Прозорро.Продажі не приймає жодних дій з цього приводу. Оскільки їх доходити є незмінними.” – зазначив один з власників електронного майданчика.

Виходячи із тенденції зниження конкуренції на торгах Прозорро.Продажі зрозуміло, що такий процес має каскадний ефекти. І все більша частина операторів електронних майданчиків займається демпінгом та переманюванням клієнтів, а не пошуків нових учасників ринку. Від чого в кінцевому результаті страждає державний бюджет.

Новини