Важливо

На Харківщині наступають понад 30 тисяч військ РФ, але загрози штурму Харкова немає – Литвиненко

На Харківщині наступають понад 30 тисяч військ РФ, але загрози штурму Харкова немає – Литвиненко

На кордоні з Харківською областю Росія зосередила близько 50 тисяч солдатів, у наступі наразі беруть участь понад 30 тисяч російських солдатів.

Про це розповів секретар секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко в інтерв’ю французькому інформаційному агентству AFP.

«На даний момент російські дії в прикордонній зоні тривають», – розповів Литвиненко, додавши – «Можна сказати, що загрози штурму міста Харкова ми не бачимо».

Читайте також: Армія РФ вже на околицях Вовчанська: чому не було укріплень?

У вечірньому зведенні Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що на Харківському напрямку українські військові потіснили противника та проводять «заходи зачистки» на північній околиці населеного пункту Вовчанськ, розпочалось бойове зіткнення в районі населеного пункту Стариця.

За даними місцевої влади, російські війська у Харківській області «атакують невеликими групами по нових напрямках, намагаючись розтягнути оборону ЗСУ».

Уночі 13 травня Генеральний штаб ЗСУ заявив, що для наступу на Вовчанськ, за даними українських військових, командування ЗС РФ залучило значні сили, до п’яти батальйонів, і «не зважає на втрати».

Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей.

Новини