Світ

Латвія «зовсім скоро» планує надіслати Україні дрони на мільйон євро – прем’єрка

Латвія «зовсім скоро» планує надіслати Україні дрони на мільйон євро – прем’єрка

У рамках дронової коаліції Латвія «зовсім скоро» планує надіслати Україні дрони загальною вартістю мільйон євро, заявила прем’єр-міністерка країни Евіка Сіліня.

«Латвія хоче підтримувати Україну і надалі. Вже цього місяця надішле пакет військової допомоги. Ми також передбачили як матеріально-технічні речі, так і амуніцію та озброєння. Паралельно працюємо в межах коаліції дронів, які будуть надсилатися на підтримку України», – сказала вона на спільній пресконференції з прем’єром України Денисом Шмигалем

За її словами, ці дрони вже перевірені, «колеги вже визнали їх належними до бойових дій і такими, що відповідають усім вимогам».

Прем’єрка також додала, що Латвія надасть 10 млн євро на чеську ініціативу із закупівлі боєприпасів для України.

Читайте також: «Україна продовжить воювати, доки не виграє цю війну» – міністр оборони Латвії

У свою чергу Денис Шмигаль заявив про проведення сьогодні у Латвії «плідних та конструктивних переговорів» щодо широкого кола питань, зокрема, щодо військово-технічної допомоги.

«Її обсяги уже перевершили 1% ВВП Латвії. І це надзвичайний прояв дружби і солідарності. Уряд Латвії далі готовий знаходити можливості для підтримки України на рівні 0,25% від ВВП щорічно. Дякуємо за цю ініціативу і таке лідерство», – сказав український прем’єр.

Латвія – один із найбільших постачальників допомоги Україні щодо ВВП країни. Разом із Україною Латвія заснувала коаліцію дронів, а згодом приєдналась до ініціативи Чехії для закупівлі озброєнь для України.

Новини