Важливо

Конгресмени закликали «негайно» внести на розгляд пакет із допомогою Ізраїлю й Україні – лист

Конгресмени закликали «негайно» внести на розгляд пакет із допомогою Ізраїлю й Україні – лист

Понад 90 конгресменів Палати представників США, які представляють обидві партії, звернулися з відкритим закликом до спікера Майка Джонсона «негайно внести на розгляд ухвалений Сенатом законопроєкт із допомогою Ізраїлю, а також Україні», відповідний текст листа оприлюднив на своїй офіційній сторінці один із підписантів, конгресмен Джош Готтгеймер.

«Цими вихідними іранський режим запустив сотні безпілотників, крилатих і балістичних ракет безпосередньо по нашому ключовому демократичному союзнику на Близькому Сході – Ізраїлю. Час має велике значення, і ми повинні забезпечити доставку необхідної допомоги Ізраїлю та іншим нашим демократичним союзникам, перед якими постали загрози з боку наших противників по всьому світу», – наголошується в документі, підписаному 91 конгресменом.

У цьому контексті в листі міститься заклик до спікера «внести пакет із додатковим фінансуванням, ухвалений Сенатом, на розгляд для негайного голосування», після повернення до роботи в понеділок, 15 квітня.

Законодавці підкреслюють, що «цей законопроєкт отримав переважну двопартійну підтримку 70 зі 100 голосів у Сенаті, і якщо він буде внесений до нижньої палати в понеділок, то може надійти на підпис президенту ввечері того ж дня».

Спікер Палати представників раніше заявляв, що палата цього тижня обговорить допомогу як Ізраїлю, так і Україні, проте натякав на те, що «буде представлений видозмінений варіант законопроєкту». Кілька правих республіканців раніше погрожували, що можуть ініціювати відставку Джонсона, якщо той винесе на голосування версію, яка їх не влаштовує.

Влада України закликає Конгрес якнайшвидше ухвалити законопроєкт про допомогу, вказуючи на термінову необхідність посилити ППО і на те, що без постачання озброєння зі США перевага Росії у вогневій могутності може стати критичною.

Новини