Світ

Ізраїль продовжує бойові дії у Газі, попри рішення суду ООН

Ізраїль продовжує бойові дії у Газі, попри рішення суду ООН

Ізраїль продовжив бомбардування сектору Газа, включаючи місто Рафах, 25 травня – на наступний день після того, як Міжнародний суд ООН наказав йому припинити військові операції проти південного міста.

«Ізраїль не проводив і не буде проводити військових операцій у районі Рафаха, які «створюють умови життя, що можуть призвести до знищення палестинського цивільного населення, повністю або частково», – заявив радник Ізраїлю з національної безпеки Цахі Ханегбі в заяві, що повторює формулювання в рішенні МС.

Рано ввечері 25 травня, через кілька годин після рішення суду, Ізраїль завдав ударів по Смузі Гази під час боїв між ізраїльськими військами та бойовиками угруповання «Хамас», яке США та Європейський Союз визнали терористичною організацією.

Повідомляється про авіаудари по Рафаху і центральному місту Дейр-ель-Балах.

Читайте також: Білий дім відреагував на намір Іспанії, Ірландії, Норвегії визнати Палестинську державу

Напередодні Міжнародний суд ООН у Гаазі ухвалив, що Ізраїль має негайно припинити наступ у місті Рафах у Смузі Гази, обґрунтувавши своє рішення недостатністю заходів, які вживаються для захисту мирних жителів. За це проголосували 13 суддів із 15, двоє були проти.

Рішення передбачало термінові тимчасові забезпечувальні заходи щодо Ізраїлю за позовом, який раніше подали Південно-Африканська республіка та низка інших країн.

У січні суд вже зажадав від Ізраїлю вжити заходів щодо недопущення геноциду палестинського населення сектору, а також не допускати закликів до геноциду, не знищувати доказів скоєння можливих злочинів у Газі та сприяти покращенню гуманітарної ситуації в секторі Газа.

Ізраїль розпочав бойову операцію в Газі після нападу угруповання «Хамас» на південь країни 7 жовтня. Тоді було вбито понад 1200 мирних жителів, понад 250 людей було взято в заручники та вивезено до Гази. Ізраїль заявив, що його мета – повне знищення «Хамасу». Рафах ізраїльська влада називає останнім оплотом джигадистів.

Читайте також: Норвегія, Іспанія та Ірландія планують визнати Палестинську державу

США застерігали Ізраїль від проведення бойової операції на півдні Гази. Вашингтон звертав увагу, що в Рафаху перебуває близько мільйона біженців із інших районів Гази.

Багато країн звинувачують Ізраїль у надмірній жорстокості щодо мирних громадян. За даними підконтрольного «Хамасу» МОЗ Гази, з жовтня в секторі загинули близько 35 тисяч палестинців (незалежного підтвердження ці цифри не мають). Ізраїльські військові заявляють, що атакують виключно інфраструктуру угруповання, і стверджують, що «Хамас» розміщує свої обʼєкти у густонаселеній забудові, використовуючи мирне населення як живий щит.

Новини