Важливо

з’явилося супутникове фото наслідків удару по системі раннього попередження в Краснодарському краї

з’явилося супутникове фото наслідків удару по системі раннього попередження в Краснодарському краї

Український безпілотник в Армавірі Краснодарського краю вразив радар, який є частиною російської системи раннього попередження про пуск балістичних ракет противника. Супутникові знімки, зроблені 23 травня – невдовзі після атаки, опинилися у розпорядженні російської служби Радіо Свобода.

Судячи з фото, безпілотники атакували станцію радіолокації «Воронеж-ДМ». Вона забезпечує контроль радіолокації на відстані до 6 тисяч кілометрів. Також на зображеннях помітні серйозні пошкодження будівель, в яких розташовуються радари.

Журналісти проєкту Defense Express проаналізували отриману інформацію та дійшли висновку, що атакована система частково покриває зону огляду над анексованим Кримом. При цьому основною зоною огляду є Балканський півострів, Середземне море та Перська затока. Наприклад, у 2013 році російська влада заявила, що система виявила ймовірний запуск балістичної ракети з Лівії в Середземне море.

Читайте також: Міноборони Росії заявляє про «атаку ракет ATACMS» на Крим вночі

Деякі експерти вважають, що військовий об’єкт у Краснодарському краї став мішенню, оскільки він здатний фіксувати пуски далекобійних ракет ATACMS, що поставляються Україні США.

Видання The War Zone нагадує, що з моменту отримання ATACMS на початку року ЗСУ ефективно використовують ці ракети проти російських авіабаз, систем протиповітряної оборони та інших цілей. Остання партія ATACMS є ракетами більшої дальності, в порівнянні з попередніми поставками. Це дозволяє ЗСУ тримати у полі зору більше цілей.

Два комплекси «Воронеж-ДМ» у Армавірі є ключовою частиною більшої російської мережі стратегічного раннього попередження, і їх втрата може погіршити здатність країни виявляти ядерні загрози, що наближаються. Крім того, напад може спровокувати ядерний удар у відповідь, зазначає The War Zone.

Атака безпілотника по станції в Армавірі відбулася 23 травня незабаром після початку навчань російських нестратегічних ядерних сил у Південному військовому окрузі країни, що межує з Україною. Міноборони Росії раніше заявило, що заходи проводяться «у відповідь на провокаційні заяви та погрози окремих західних офіційних осіб» на адресу Росії.

Представники української сторони та Міноборони Росії повідомлення про удар не коментували.

Новини