Важливо

Для удару по Харкову РФ використала ракету з КНДР – експерти ООН

Для удару по Харкову РФ використала ракету з КНДР – експерти ООН

Експерти ООН, дослідивши уламки ракети, яка вдарила 2 січня по Харкову, дійшли висновку, що її виробили в КНДР. Це була балістична ракета серії «Хвасон-11», ідеться в підготовленій експертами 32-сторінковій доповіді, з якою ознайомилася агенція Reuters.

Авторам доповіді не вдалося отримати з незалежних джерел інформації про те, хто і звідки запустив ракету. Однак інформація про траєкторію польоту ракети, надана українською стороною, «вказує, що її було запущено з території РФ».

Якщо факт постачання ракет із КНДР до Росії буде підтверджено, вказано в доповіді, то йтиметься про порушення санкцій, накладених на Північну Корею Радою безпеки ООН у 2006 році.

Західні засоби інформації неодноразово писали про те, що Росія активізувала військову співпрацю з КНДР, отримуючи північнокорейські снаряди та ракети для використання у війні проти України. Про те, що війська РФ застосовують північнокорейські ракети для ударів по території України, раніше, зокрема, заявляли представники США в ООН.

Американські військові вказували, що постачання ракет російським військам, крім іншого, дає розробникам зброї з КНДР безпрецедентну можливість провести їх випробування в бойових умовах.

Перші випробування твердопаливної тактичної балістичної ракети «Хвасон-11» були проведені КНДР у 2019 році.

Новини