Події

Демченко про ситуацію на кордоні з Польщею

Демченко про ситуацію на кордоні з Польщею

Польські фермери продовжують блокувати рух вантажівок на трьох контрольно-пропускних пунктах, пропускаючи по кілька вантажних транспортних засобів на годину, або взагалі обмежуючи рух, розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в коментарі «РБК-Україна».

За його словами, станом на сьогодні блокування здійснюється на напрямку пунктів пропуску «Ягодин», «Рава-Руська» та «Угринів».

За його словами, через «Ягодин» та «Рава-Руська» польські протестувальники за минулу добу «взагалі не пропускали вантажівки в бік Польщі».

«Через «Угринів» проїхало 19. Також через «Ягодин» вони пропускають на виїзд з Польщі вкрай малу кількість вантажівок за добу. За минулий день таких було 50. При тому, що це найбільший інфраструктурний напрямок для перетину кордону вантажними автомобілями», – зауважив речник ДПСУ.

Водночас він повідомив, що станом на сьогоднішній ранок на цих трьох заблокованих напрямках у чергах на території Польщі загалом перебуває понад 600 вантажівок, 350 з яких навпроти «Ягодина». Легкові автівки та автобуси скрізь «вільно» перетинають кордон, для цієї категорії транспорту по той бік кордону рух не обмежується.

Демченко каже, що зберігаються черги на раніше розблокованих напрямках пунктів пропуску «Краківець» та «Шегині». 1000 та 700 вантажівок відповідно.

«Однак по цим напрямкам відбувається інтенсивний рух як на виїзд з України, так і на в’їзд відповідно до пропускної спроможності кожного з пунктів пропуску»,– підсумував він.

9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Вони блокували всі пункти пропуску, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах.

Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Також серед вимог – підтримка тваринництва.

20 березня польські протестувальники вийшли на загальнонаціональний страйк. Акції аграріїв відбувалися у майже 600 місцях і в них брали участь приблизно 70 тисяч людей.

Новини