Важливо

«Азов» заявляє, що отримав підтвердження у посольстві США щодо використання американської зброї

«Азов» заявляє, що отримав підтвердження у посольстві США щодо використання американської зброї

Співробітники посольства США в Україні підтвердили, що 12-та бригада спеціального призначення «Азов» Національної гвардії України пройшла перевірку і має право на отримання американської зброї, повідомляє пресслужба військового підрозділу 11 червня.

«Це стало результатом тривалої та кропіткої роботи, яку військовослужбовці «Азову» систематично вели в площині боротьби з успішними результатами діяльності російської пропаганди… Брехня про «Азов», котру кремлівський режим роками поширював на Заході, сьогодні зазнала нищівного удару», – йдеться у дописі.

Військові зазначили, що отримання західної зброї підвищать боєздатність «Азову» і збереже життя та здоров’я особового складу бригади.

Раніше мериканське видання The Washington Post з посиланням на джерела у Державному департаменті США повідомило, що адміністрація президента США Джо Байдена дозволить українському військовому підрозділу «Азов» використовувати американську зброю.

«Після ретельної перевірки 12-та бригада спеціального призначення «Азов» пройшла перевірку Державного департаменту США», – розповіли журналісти.

Офіційно в Держдепартаменті це рішення не коментували.

Військовому підрозділу заборонили використовувати американську зброю близько 10 років тому, оскільки американські чиновники вирішили, що деякі з її засновників сповідують расистські, ксенофобські та ультранаціоналістичні погляди, а батальйон причетний до порушень прав людини.

Батальйон «Азов» був створений у травні 2014 року у Бердянську як підрозділ патрульної служби міліції особливого призначення. У вересні 2014-го «Азов» реорганізували, він став полком міліції особливого призначення МВС, потім – загоном спеціального призначення Нацгвардії, а з лютого 2023 року – 12-ю бригадою спеціального призначення НГУ.

У російських ЗМІ це з’єднання називали «фашистським» і «нацистським» і частина цієї дезінформації просочилася на Захід, зокрема, її повторювали деякі американські політики.

У серпні 2022 року у РФ визнали «Азов» «терористичною організацією», його діяльність у цій країні заборонена. Згідно з російським законодавством, учасники таких організацій можуть бути засуджені на термін від 10 років і до пожиттєвого ув’язнення.

«Азов» був однією з центральних сил оборони Маріуполя. Станом на 24 лютого 2024 року, за даними Асоціації родин захисників «Азовсталі», у російському полоні перебували близько 900 військовослужбовців «Азову». Частину полонених бійців у Росії вже засудили або судять за начебто вчинення злочинів проти цивільного населення.

Новини