Корупція

За фактом витоку з НАБУ розпочато досудове розслідування – Кривонос

За фактом витоку з НАБУ розпочато досудове розслідування – Кривонос

Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Семен Кривонос повідомив, що у справі про витік інформації з НАБУ розпочато досудове розслідування.

«Воно дає набагато більше інструментів для отримання доказів причетності тих чи інших посадових осіб до злочину, аніж внутрішнє службове розслідування… Процесуальне керівництво у досудовому розслідуванні здійснює Спеціалізована антикорупційна прокуратура», – зазначив він у своєму фейсбуці 11 червня.

Також, за словами Кривоноса, розпочато два службових розслідування. Одне – щодо можливого тиску на викривачів, інше – щодо можливих неправомірних вказівок детективам.

Напередодні голова «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін заявив, що Семен Кривонос досі не розпочав службового розслідування щодо оприлюднених журналістами фактів про витік даних досудового розслідування у кримінальній справі щодо «Великого будівництва».

Раніше у НАБУ і САП повідомили, що досягли «спільного бачення» щодо організації подальшого об’єктивного та неупередженого розслідування фактів розголошення даних досудового розслідування.

22 травня САП і представники поліції проводили обшуки вдома у представника НАБУ в рамках розслідування про витік інформації в резонансній кримінальній справі щодо «великого будівництва». За словами співрозмовників УП, підставою для обшуків стало розголошення даних досудового розслідування представниками НАБУ в інтересах зокрема бізнесмена Юрія Голика, який є фігурантом антикорупційного розслідування по «великому будівництву».

Пізніше Національне антикорупційне бюро заявило, що має достатньо ресурсів, щоб самим розслідувати цю справу.

Після появи інформації про витік інформації першого заступника директора Національного антикорупційного бюро Гізо Углаву усунули від виконання повноважень за власною заявою.

Новини