Світ

Американська розвідка заявила, що за «гаванським синдромом» не стоїть іноземний противник США

Американська розвідка заявила, що за «гаванським синдромом» не стоїть іноземний противник США

Розвідувальні служби США заявили, що їм не вдалося знайти доказів зв’язку будь-якої іноземної держави із так званим «гаванським синдромом», який спричинив сотні випадків черепно-мозкових травм та інших проблем зі здоров’ям у американських дипломатів та співробітників розвідки по всьому світу.

Представники розвідки у розсекречених опублікованих 1 березня даних заявили, що випадки, схоже, пов’язані з різними причинами, включаючи фактори довкілля та раніше недіагностовані захворювання.

Офіційні особи заявили, що не знайшли «жодних достовірних доказів» того, що будь-який противник США мав засіб, що міг викликати симптоми.

Про так званий «гаванський синдром» вперше повідомили американські офіційні особи в столиці Куби Гавані у 2016 році. Близько 1500 осіб скаржилися на мігрень, нудоту, провали в пам’яті, запаморочення.

На початку року Центральне розвідувальне управління США у проміжному звіті казало, що вважає малоймовірним, що Росія чи інший іноземний уряд стоїть за сотнями таємничих інцидентів зі здоров’ям американських дипломатів і офіцерів розвідки по всьому світу, які стали відомі як «гаванський синдром».

Новини