Світ

«Агресія Росії є великою загрозою для демократичних країн Європи» – керівник Служби безпеки Чехії

«Агресія Росії є великою загрозою для демократичних країн Європи» – керівник Служби безпеки Чехії

Агресія Росії «є великою загрозою для демократичних країн Європи включно з Чеською республікою», вважає керівник Служби безпеки Чеcької Міхал Коуделка.

«Те, що роблять російські воїни в Україні чи палестинські терористи в Ізраїлі, могли б вони безжалісно робити і в нас, зазначив Міхал Коуделка після зустрічі з президентом Чехії Петром Павелом, яка відбулась у штаб-квартирі Служби безпеки Чехії. На думку Міхала Коуделки, «нинішня ситуація безпеки в Європі є найгіршою від часів Другої світової війни», – зазначив голова Служби безпеки Чехії.

При цьому, керівник чеської Служби безпеки зауважив, що «було б помилкою вважати конфлікти в Україні чи в Газі за те, що не торкається Чехії».

Він також наголосив, що за сьогоднішніх умов «слід бути готовим протистояти нинішнім загрозам».

У січні голова Військового комітету НАТО, нідерландський адмірал Роб Бауер заявив, що альянс потребує «трансформації підходу до ведення війни». Згодом він додав, що Захід повинен готуватися до «всеосяжної війни» з Росією.

Також у січні прем’єрка Естонії Кая Каллас попередила, що в Європи є три-п’ять років, щоб «підготуватися до можливої військової загрози Росії на східному фланзі Північноатлантичного альянсу».

В інтерв’ю виданню The Times вона послалася на оцінки естонської розвідки, згідно з якими «Росії в разі гіпотетичного перемир’я в Україні потрібно буде від трьох до п’яти років, щоб відновити військову загрозу на кордоні східних членів НАТО».

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає, що Європі потрібно готуватися до нових військових загроз. В інтервʼю виданню Welt am Sonntag, оприлюдненому в грудні 2023, він сказав про «близько 5-8 років, щоб надолужити втрачене, з погляду збройних сил, промисловості та суспільства».

Новини