Суспільство

жителям Маріуполя потрібен «шлях порятунку з апокаліпсиса»


Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш відвідав Київ і виступив на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським.

Під час виступу обидва спікери згадали про Маріуполь. Зеленський назвав «дуже важливим» те, що Ґутерріш порушив питання евакуації з міста під час свого візиту до Москви днями.

«Ми бачимо, що, попри слова президента Росії про нібито припинення військових дій у Маріуполі, територія заводу «Азовсталь» зазнає варварських бомбардувань від російської армії, ці бомбардування тривали навіть під час переговорів пана генерального секретаря в Москві. Україна готова до невідкладних переговорів для евакуації людей з «Азовсталі» та до миттєвого втілення досягнутих домовленостей», – заявив голова держави.

Він додав, що Київ також очікує на «людське ставлення» до військових та цивільних Маріуполя з боку Росії.

Президент України Володимир Зеленський (праворуч) і генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш. Київ, 28 квітня 2022 року

Читайте також: Шанси на проведення спецраунду переговорів у Маріуполі все ще залишаються – Подоляк

Генеральний секретар, своєю чергою, сказав, що ООН і надалі закликатиме до повного припинення вогню.

«Ефективні гуманітарні коридори, тотальне припинення бойових дій, безпечні маршрути для цивільних та постачання. Сьогодні мешканці Маріуполя відчайдушно потребують такого підходу. Маріуполь – це криза у кризі. Тисячі цивільних потребують життєво важливої допомоги. Серед них багато старших людей, тих, хто потребує лікування або має обмежену мобільність. Їм потрібен рятівний маршрут, щоб залишити цей апокаліпсис», – сказав очільник Організації Об’єднаних Націй.

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш під час візиту до України. Київ, 28 квітня 2022 року

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш під час візиту до України. Київ, 28 квітня 2022 року

Ґутерріш повторив, що президент Росії Володимир Путін «загалом погодився» на залучення ООН та Міжнародного комітету Червоного хреста до евакуації цивільних з «Азовсталі», хоча напередодні речник Кремя Дмитро Пєсков заперечив цю заяву.

«Сьогодні з паном Зеленським у нас була можливість обговорити це питання. Тривають інтенсивні дискусії щодо перетворення цієї пропозиції на реальність», – додав Ґутерріш.

21 квітня президент Росії Володимир Путін наказав російському міністрові оборони Сергію Шойгу заблокувати контрольований українськими силами металургійний комбінат «Азовсталь» у Маріуполі так, «щоб муха не пролетіла». А пропонований «штурм промзони «Азовсталі» наказав скасувати через недоцільність. Він не уточнив, чи триватиме бомбардування території підприємства.

Маріуполь був оточений російськими військами ще в перші кілька діб широкомасштабного вторгнення Росії, яке розпочалося 24 лютого. Українські підрозділи чинять опір у приазовському місті вже другий місяць. Нині ж тривають спроби вивести з міста цивільних і поранених військових.

Новини