Політика

Зеленський про удар РФ по друкарні в Харкові

Зеленський про удар РФ по друкарні в Харкові

Президент України Володимир Зеленський прокоментував вчорашню атаку Росії на Харків, внаслідок якої була зруйнована друкарня «Фактор-Друк».

«Вчорашній удар Росії по Харківській області, унаслідок якого загинули й були поранені люди, зруйнована друкарня і спалено 50 000 книг, демонструє, що Росія воює з людяністю і всіма аспектами нормального життя», – заявив він.

Зеленський повторив, що для захисту України від російських атак потрібна «достатня рішучість» світових лідерів:

«Достатня протиповітряна оборона українських міст і громад, достатні далекобійні можливості наших воїнів, достатньо сміливі політичні рішення».

Напередодні вранці російська армія обстріляла Харків, поціливши в друкарський цех підприємства «Фактор-Друк». Семеро працівників загинули, 14 зазнали поранень. Друкарня входить до однієї групи із видавництвом «Віват», але також виробляла книги для інших видавництв.

Загалом за добу 23 травня внаслідок російських обстрілів на Харківщині загинули дев’ять людей, 43 – були поранені.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область. На тлі російського наступу на півночі Харківщини президент України Володимир Зеленський заявив, що для захисту Харкова від російських атак потрібні кілька додаткових систем протиповітряної оборони Patriot.

Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Новини