Суспільство

Зеленський підписав закон про збереження репродуктивних клітин військових

Зеленський підписав закон про збереження репродуктивних клітин військових

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо збереження генофонду українського народу, йдеться на сайті Верховної Ради.

Документ врегульовує питання соціального захисту військовослужбовців у питанні забезпечення їх прав на біологічне батьківство.

Серед ключових положень закону:

  • репродуктивні клітини військових у випадку їхньої загибелі підлягають безоплатному зберіганню протягом 3 років. Продовження зберігання після можливе за рахунок інших осіб;
  • уповноваженим особам дозволять розпоряджатися репродуктивними клітинами загиблого;
  • загиблий (а), чиї клітини використані після смерті, визнається батьком чи матір’ю дитини, якщо це волевиявлення людини на випадок своєї смерті.

Верховна Рада ухвалила цей законопроєкт в цілому 7 лютого.

У листопаді 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, що зобов’язує утилізовувати заморожений біоматеріал військових у разі їхньої смерті. Відповідно до закону, із березня 2024 року клініки мали утилізувати весь біоматеріал військових, які загинули на війні. Таке рішення в суспільстві сприйняли негативно.

Міністерство охорони здоров’я України відреагувало на скандал. У відомстві заявили, що кріобанки не утилізуватимуть репродуктивний матеріал загиблих військових, бо держава «зацікавлена у продовженні роду усіма українцями».

Новини