Суспільство

З двох лікарень у Києві евакуюють пацієнтів і персонал через «анонсовані удари» Росії – КМДА

З двох лікарень у Києві евакуюють пацієнтів і персонал через «анонсовані удари» Росії – КМДА

Київська влада «терміново» починає евакуацію двох лікарень у столиці, заявляє Київська міська державна адміністрація 26 квітня.

Йдеться про два медичних заклади на вулиці Богатирській на Оболоні, один із них – дитячий.

«В інтернет-медіа масово поширюється відео, де фактично анонсований удар ворога по цих медичних закладах. І що, нібито, в цих лікарнях перебувають військові. Це абсолютна брехня і провокація ворога, яку він намагається використати для удару по соціальній інфраструктурі столиці», – заявляє КМДА.

У міській адміністрації пояснюють, що вирішили перевести хворих дітей, їхніх батьків і медичний персонал до інших лікарень, щоб убезпечити їх.

Читайте також: Кабмін виділив 1 млрд грн на будівництво укриттів у лікарнях

Крім того, КМДА повідомляє, що звернулася до Служби безпеки України та Міністерства охорони здоров’я до допомогу та поінформувало про заходи, які вживає для збереження життя й здоров’я пацієнтів і персоналу лікарень.

За даними Міністерства охорони здоров’я на 11 березня 2024 року, російські обстріли та бомбардування за час повномасштабної агресії пошкодили або зруйнували 1 740 медичних закладів. З них 1 537 пошкоджені, а 203 — зруйновані повністю. Йдеться в тому числі про амбулаторії, поліклініки та пологові будинки.

Місцева влада неодноразово повідомляла про удари Росії по медичних закладах. Кремль продовжує заперечувати цілеспрямовані удари по цивільних об’єктах в Україні.

Новини