Світ

Європейська енергомережа ENTSO-E перевіряє причини перебоїв із електропостачанням на Балканах

Європейська енергомережа ENTSO-E перевіряє причини перебоїв із електропостачанням на Балканах

Європейська електромережа ENTSO-E 21 червня відтвердила знеструмлення в електромережах Албанії, Чорногорії, Боснії та Герцеговини та часткове знеструмлення в Хорватії.

За її даними, постраждалі оператори змогли відновити подачу електроенергії в свої мережі протягом приблизно двох годин.

ENTSO-E заявила, що «збирає всі відповідні технічні дані про цю подію від постраждалих операторів систем передачі та надасть більше інформації якомога швидше».

«Відповідно до методології Шкали класифікації інцидентів Комітет з експлуатації систем ENTSO-E проведе детальне розслідування цієї події в найближчі тижні за підтримки групи експертів», – йдеться в заяві.

Раніше стало відомо, що уряди Боснії та Герцеговини, Чорногорії, Хорватії та Албанії працюють над стабілізацією постачання електроенергії після масштабних відключень 21 червня.

Міністр енергетики Чорногорії Саша Муйович заявляв, що відключення спричинили різкі збільшення споживання електроенергії через високі температури, але також і сама спека.

Водночас директор Національного диспетчерського центру системи електропередачі Чорногорії Ранко Реджич повідомляв, що подібних перебоїв із електропостачанням у його країні не фіксували 30 років, а точні причини невідомі.

Міністерка енергетики Албанії Белінда Баллуку також повідомила, що стався збій в інтерконекторі між цією країною та Грецією.

Повне розслідування займе час, але попередній аналіз свідчить, що «технічну проблему спричинили велика кількість енергії в системі передачі та дуже високі температури», додала Баллуку.

Постачання електроенергії в Албанії було відновлено протягом півгодини, але країна залишається під загрозою подальших відключень, оскільки споживання електроенергії та температура залишаються високими, сказала вона.

Системи розподілу електроенергії в країнах на Балканах взаємопов’язані.

Новини