Суспільство

ЄС «має усвідомити», що ми краще знаємо, як ефективно витрачати кошти на біженців

ЄС «має усвідомити», що ми краще знаємо, як ефективно витрачати кошти на біженців

Чехія дійсно підтримала обговорення додаткового фінансування від Європейського союзу на підтримку українських біженців – це підтвердив міністр внутрішніх справ країни Віт Ракушан в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Це внутрішні європейські дебати. Але важливі. Іноді, зараз я дозволю собі висловитися критично, Європейський союз здалеку дивиться на країни, які взяли на себе найбільший удар, і ніби нам диктує, куди ті фінанси можемо чи не можемо інвестувати. І це при тому, що в Чехії передовсім дуже якісна інфраструктура для прийому біженців», – сказав він.

Читайте також: Голова МВС Чехії розповів, скільки злочинів у його країні скоїли українці цьогоріч

За словами міністра, попри те, що багато біженців виїхали з Чехії, туди все ще щомісяця прибувають близько 10 тисяч людей:

«Це немалі цифри. А відповідна інфраструктура коштує немалих грошей. Ми організували поліцейських, пожежників, щоб допомагали нам обслуговувати всю цю інфраструктуру. Нам потрібно заплатити персоналу».

Ракушан додав, що кожен українець у Чехії повинен пройти перереєстрацію в МВС наступного року. Він очікує, що це зроблять 370 тисяч.

Читайте також: Життя українських біженців у цифрах: результати дослідження на основі опитування українців у різних країнах

«Нам потрібно заплатити людям, які їх обслуговують, збирають дані. Те, що ми хочемо від ЄС, це те, щоб він усвідомив, що ми – одна з країн, на які найбільше вплинула криза біженців, і щоб ЄС усвідомив, що ми найкраще знаємо, куди інвестувати ті європейські кошти, щоб це було ефективно. І це є коренем дебатів, складних дебатів, які ми тепер ведемо з ЄС», – заявив голова МВС.

Від початку війни з України до Чехії в’їхало понад 500 тисяч біженців, з них третина вже повернулася до України.

Новини