Події

вже було щонайменше 10 випадків застосування Росією ракет КНДР в Україні

вже було щонайменше 10 випадків застосування Росією ракет КНДР в Україні

У Держдепартаменті США заявили про щонайменше 10 випадків використання Росією північнокорейських ракет на полі бою в Україні, повідомила в інтерв’ю «Голосу Америки» Чон Пак, високопосадовиця, яка займається питаннями КНДР в Державному департаменті США.

«КНДР продає зброю Росії, щоб Росія здійснювала незаконний жорстокий напад на Україну, вбивала українців, руйнувала українську інфраструктуру та просто знищувала життя. Нас це дуже турбує. Було щонайменше 10 випадків застосування ракет КНДР на полі бою», – сказала вона.

Днями у Південній Кореї заявили, що КНДР поставила Росії 7000 контейнерів з боєприпасами. Проте, за даними Держдепу США, було щонайменше 10 000 контейнерів, які вирушили з КНДР до Росії.

«Ми знаємо, що було щонайменше 10 000 контейнерів, які вирушили з КНДР до Росії. І КНДР робить це не безкоштовно. Майже напевно є речі, які КНДР хоче натомість. І ми стурбовані тим, що може статися на іншій стороні. Ми також стурбовані тим, чому може навчитися КНДР використання Росією цієї зброї та балістичних ракет на полі бою, і як це може підбадьорити та/або допомогти КНДР ще більше просувати свою програму озброєння. Отже, зараз дійсно небезпечний час», – зазначила Чон Пак.

Читайте також: РФ близько 50 разів запускала по Україні ракети виробництва КНДР – прокуратура

У січні США, Південна Корея і Японія засудили Північну Корею за торгівлю зброєю з Росією і нові ракетні випробування.

Хоча Росія й КНДР заперечують постачання балістичних ракет для використання Кремлем у війні в Україні, Державний департамент США ідентифікував компанії й осіб, причетних до перевезення балістичних ракет КНДР і повʼязаних із ними вантажів наприкінці листопада 2023 року і запровадив проти них санкції.

Також Державний департамент заявив, що Північна Корея порушує ембарго ООН на постачання зброї, а на спеціальному засіданні Ради безпеки ООН представник Південної Кореї заявив, що КНДР використовує Україну як полігон, щоб випробовувати свої ракети.

В українській прокуратурі заявляли, що з початку повномасштабного вторгнення Росія випустила по шести регіонах України близько 50 ракет виробництва Північної Кореї.

Новини