Суспільство

Вранці 5 травня армія РФ завдала удару по енергетичній інфраструктурі України – «Укренерго»

Вранці 5 травня армія РФ завдала удару по енергетичній інфраструктурі України – «Укренерго»

Компанія «Укренерго» повідомляє, що вранці 5 травня в Донецькій області понад дві години тривав обстріл об’єкта генерації, обсяг пошкоджень з’ясовується.

«Попри все – електростанція працює. Також через обстріли знову є пошкодження в розподільчих мережах (обленерго) в Донецькій та Херсонській областях. На Харківщини за минулу добу через масовані обстріли енергетичної інфраструктури обленерго було знеструмлено близько 4,5 тисяч споживачів в 3 прифронтових районах. Споживачі були оперативно заживлені по резервних схемах. Після дозволу військових та розмінування пошкодження були усунуті, відновлена планова схема електропостачання», – йдеться в повідомленні «Укрнерго» у фейсбуці.

У компанії кажуть: на річках України триває друга помірна хвиля водопілля, завдяки чому «активно працюють гідроелектростанції».

«Сонячні та вітряні електростанції також сезонно збільшили виробіток електроенергії. Загального обсягу електроенергії, виробленої з води, сонця і вітру, вистачає, щоб компенсувати потужність виведеної в ремонт частини теплової та атомної генерації. Енергосистема працює збалансовано, дефіциту електроенергії немає. Триває експорт в Молдову, переважно в нічні години. В Україну імпорту не відбувається», – вказують енергетики.

«Укренерго» звертає також увагу, що тепла погода допомагає більш активно проводити ремонтні роботи на об’єктах високовольтної мережі, які зазнали російських атак.

«Енергосистема продовжує відновлюватись, але обсяги пошкоджень такі, що поновлення рівня надійності енергопостачання, який був до масованих обстрілів, потребує багато ресурсу та часу. Просимо, за можливості, переносити використання потужної техніки на нічні та денні години або ж користуватися потужними приладами почергово. Це дозволить рівномірніше розподіляти навантаження та полегшить балансування енергосистеми», – звернулися у компанії.

Водночас в Міненерго додали, що через обстріли військ РФ залишається знеструмленою частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Чернігівській, Харківській, Херсонській областях. Є також відключення електроенергії на Київщині. В Ірпінському районі через через технологічні порушення без світла залишаються понад 18 тисяч абонентів.

Від жовтня минулого року російські війська випустили по ключових енергетичних об’єктах України понад 1200 ракет і дронів, більш ніж 250 із них влучили у ціль. Внаслідок цього було пошкоджено 43% магістральних мереж. Крім того, через окупацію наразі понад 10 ГВт встановлених потужностей генерації недоступні українській енергосистемі. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також низка ТЕС і більшість вітрових та сонячних електростанцій.

Новини