Світ

Верховний суд Ірану скасував смертний вирок реперу Салехі та призначив повторний розгляд

Верховний суд Ірану скасував смертний вирок реперу Салехі та призначив повторний розгляд

Верховний суд Ірану скасував смертний вирок популярному реперу Томаджу Салехі – про це повідомив його адвокат 22 червня, передає іранська служба Радіо Свобода.

«Як і очікувалося, Верховний суд уникнув непоправної судової помилки. Смертний вирок був скасований і на основі апеляційного рішення Верховного суду справу передадуть до паралельної гілки для повторного розгляду», – написав адвокат Салехі Амір Раісян у соцмережі X (раніше Twitter).

У квітні суд в Ісфахані засудив Салехі до смертної кари за новим звинуваченням, коли він вже відбував шестирічний термін ув’язнення за участь у протестах 2022 року.

33-річного Салехі спочатку заарештували в жовтні 2022 року після того, як він зробив публічні заяви на підтримку протестів, які спалахнули після смерті Махси Аміні – 22-річної дівчини, яка померла після затримання поліцією нібито через порушення правил носіння хустки.

Читайте також: Канада визнала іранський Корпус вартових Ісламської революції терористичною організацією

Його тимчасово звільнили під заставу в листопаді 2023 року після того, як він провів у в’язниці більше року, в тому числі 252 дні в одиночній камері, але потім знову заарештували невдовзі після того, як Салехі публічно розповів про ймовірні тортури у в’язниці у відео.

22 червня Раїсян повідомив, що Верховний суд також скасував попередній шестирічний вирок, оскільки він «перевищує передбачене законом покарання».

Салехі став відомим завдяки своїм пісням, які критикують корупцію, бідність, страти та вбивства протестувальників в Ірані. Його тексти також вказують на збільшення прірви між звичайними іранцями та керівництвом країни, звинувачуючи владу в «придушенні» людей без огляду на їхнє благополуччя.

Новини