Політика

Вдень на Донбасі бойовики стріляли 10 разів, двоє військових поранені – штаб ООС


Від початку поточної доби підтримувані Росією бойовики на Донбасі десять разів порушили режим припинення вогню, двоє військовослужбовців поранені: один у задовільному стані, інший – у тяжкому, повідомили у штабі операції Об’єднаних сил.

Згідно з повідомленням, бойовики стріляли біля Луганського, Пісків, Новогригорівки, Світлодарська, Водяного, Красногорівки, Новоолександрівки та Старогнатівки.

«На обстріли російсько-окупаційних військ українські захисники відкривали вогонь у відповідь. Окрім того, на Луганщині, зафіксований проліт ворожого БПЛА з перетином лінії розмежування. Про факти порушень з боку російсько-окупаційних військ Українська сторона СЦКК повідомила представників місії ОБСЄ», – йдеться в повідомленні.

На сайтах угруповань «ДНР» та «ЛНР» бойовики звинувачують ЗСУ у чотирьох обстрілах.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами. Ці сили порушують її, як і всі попередні такі домовленості, практично щодня, внаслідок чого українські військові час від часу – і останнім часом дедалі частіше – зазнають поранень чи й гинуть.

Як повідомило Управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України на запит Радіо Свобода, з моменту оголошення режиму припинення вогню 27 липня 2020 року і до 5 травня 2021 року в районі проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей загинули (померли) 99 військовослужбовців. З цієї кількості 34 військових загинули «під час бойової обстановки», зазнали поранень 190 військовослужбовців, уточнили в ЗСУ.

Новини