Суспільство

В «Укренерго» розповіли, у які години вимикатимуть світло 1 липня

В «Укренерго» розповіли, у які години вимикатимуть світло 1 липня

У понеділок, 1 липня, в Україні графіки відключень світла будуть діяти впродовж всієї доби, йдеться у повідомленні «Укренерго».

Як пояснили в енергокомпанії, причина, чому обмеження будуть діяти всю добу, – зростання енергоспоживання через спеку в Україні.

«Актуальні графіки погодинних відключень можна дізнатись на сайтах обленерго та на їхніх сторінках у соцмережах. Коли світло є – споживайте, будь ласка, ощадливо», – наголосили в «Укренерго».

Раніше заступниця міністра енергетики Світлана Грінчук в ефірі телемарафону зауважила, що в Україні ситуація з енергопостачанням залишається складною, але, попри спеку, на вихідних можуть обійтися без відключень світла. Грінчук висловила сподівання, що «вдасться трішечки зменшити графіки відключення або уникнути навіть».

В Україні також діють графіки погодинних вимкнень світла. Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. За даними «Укренерго», вимушені відключення електроенергії – наслідок комбінованих цілеспрямованих атак РФ на українську енергосистему. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації. У Міненерго повідомляли, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» і гідроелектростанції «Укргідроенерго».

Новини