Події

в Україні у квітні внаслідок атак РФ загинули щонайменше 129 цивільних

в Україні у квітні внаслідок атак РФ загинули щонайменше 129 цивільних

У квітні внаслідок бойових дій загинули щонайменше 129 мирних жителів, ще 574 були поранені, йдеться у звіті Моніторингової місії ООН з прав людини.

Зазначається, що «Моніторингова місія ООН зафіксувала високий рівень жертв серед цивільного населення унаслідок інтенсивних бойових дій поблизу лінії фронту у квітні». У звіті наголошується, що «кількість поранених мирних жителів значно зростає вже другий місяць поспіль».

У доповіді йдеться про те, що загалом з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну кількість жертв серед цивільного населення сягнула 10 946 осіб, постраждали 21 154 людини.

Крім того, «у квітні продовжилися цілеспрямовані атаки РФ на енергетичну інфраструктуру, внаслідок яких знищено або пошкоджено електростанції та підстанції та тимчасово порушено доступ населення до електроенергії, газу та води».

Зокрема, у квітні Місія зафіксувала 34 атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури на підконтрольній українському уряду території та 13 інцидентів на тимчасово окупованій РФ українській території, три з них пов’язані із Запорізькою атомною електростанцією.

Наголошується, що «більшість жертв серед цивільного населення (89%) та збитки, завдані освітнім та медичним установам (86%), фіксуються на контрольованій урядом України території».

Станом на 9 травня, за даними Офісу генерального прокурора, через російську агресію в Україні загинули 546 дітей, кількість постраждалих зросла до 1330.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні у квітні повідомила, що в березні 2024 року в Україні було вбито або поранено щонайменше 604 цивільні особи, що на 20 відсотків більше, ніж у лютому. За повідомленням, у березні внаслідок російської агресії загинули або були поранені щонайменше 57 дітей – це вдвічі більше, ніж у лютому.

«Зростання кількості жертв серед цивільного населення в березні відбулося переважно через атаки російських збройних сил із застосуванням ракет і боєприпасів по всій території України, а також збільшення кількості повітряних бомбардувань поблизу лінії зіткнення», – йдеться у звіті.

В ООН також верифікували дані про загибель в Україні 10 810 цивільних людей, поранення 20 556 – від початку повномасштабного вторгнення РФ. В організації припускають, що кількість жертв серед цивільних осіб є набагато вищою.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ракет, РСЗВ, дронів – атакують українські регіони. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

Новини