Політика

В Офісі президента пояснили, чому Зеленський усунув главу СБУ Баканова та відсторонив генпрокурорку Венедіктову


Заступник голови Офісу президента Андрій Смирнов пояснив, з чим пов’язані рішення Володимира Зеленського щодо усунення від посад голови Служби безпеки України Івана Баканова та генпрокурорки Ірини Венедіктової.

«Зараз про звільнення цих посадовців не йдеться. Мова йде про те, що генерального прокурора відсторонили від посади, а голову СБУ тимчасово усунули від виконання обов’язків. Це пов’язано з тим, що президент…ми всі достатньо довго чекали більш конкретної радикальних результатів від керівників цих двох органів щодо очищення цих органів від колаборантів і зрадників. Втім на шостому місяці війни ми продовжуємо виявляти цих людей. І задля того, щоб унеможливити потенційний вплив цих двох посадовців на кримінальні провадження, які розслідуються щодо і працівників СБУ, і прокурорів, президент ухвалив ці рішення… Та динаміка, з якою постійно виникають вороги держави у ключових правоохоронних органах змусила президента ухвалити такі тимчасові заходи», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

За його словами, будуть проведені службової перевірки і розслідування, за їхніми результатами президент ухвалить рішення про звільнення чи не звільнення голови СБУ та генпрокурора.

«Питання можуть виникнути до них персонально (за результатами цих перевірок). Будь-які питання можуть виникнути до будь-кого. Це нормально», – додав він.

17 липня президент України Володимир Зеленський відсторонив від посади генпрокурора Ірини Венедіктової. Іншим указом виконання обов’язків генпрокурора покладено на Олексія Симоненка.

Крім того, Зеленський усунув з посади голову СБУ Івана Баканова.

Баканов очолив СБУ у серпні 2019 року, Венедіктова стала генпрокуроркою у березні 2020-го.

Новини