Політика

Урядовці Литви та Британії долучилися до критики «різдвяного перемир’я» Путіна

Урядовці Литви та Британії долучилися до критики «різдвяного перемир’я» Путіна

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас прокоментував заяву Москви про 36-годинне перемир’я з нагоди святкування Різдва за юліанським календарем.

«Путін наказав Шойгу оголосити різдвяне перемир’я, або ж вбивці втомилися і хочуть перепочити день. Вони хочуть різдвяного перемир’я, щоб мати змогу вбивати українців у їхній власній країні з новими силами», – заявив Анушаускас у своєму твітері.

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі висловив думку, що пауза в російських атаках «не зробить нічого, аби сприяти перспективам миру».

«Росія повинна назавжди вивести свої війська, відмовитися від незаконного контролю над українською територією та припинити свої варварські атаки проти невинних цивільних», – закликав він.

Президент України Володимир Зеленський напередодні висловив думку, що російський лідер Володимир Путін сподівається використати так зване «перемирʼя», щоб краще підготуватися до продовження війни.

Читайте також: Заява про «різдвяне перемир’я» позиціонує Путіна як «захисника християнства» – ISW

Раніше аналогічну з Зеленським оцінку ідей Путіна дали інші представники його адміністрації, а також президент США Джо Байден.

Раніше 5 січня президент РФ Володимир Путін доручив російському міністру оборони Сергію Шойгу запровадити режим припинення вогню. У міністерстві оборони Росії повідомили, що військам віддано вказівку дотримуватися з 12:00 6 січня до 24:00 7 січня режиму припинення вогню по всій лінії фронту в Україні.

Новини