Економіка

Українці можуть допомогти з конфіскацією майна причетних до російської агресії – інструкція НАЗК

Українці можуть допомогти з конфіскацією майна причетних до російської агресії – інструкція НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції закликає українців долучатися до конфіскації майна у людей, причетних до агресії Росії проти України.

«Якщо ви маєте інформацію про майно згаданих осіб за кордоном, повідомте про це на порталі https://reportsassets.nazk.gov.ua/. Наприклад, про квартири у Великобританії, маєтки у США, Канаді та будь-яких інших країнах, золоті злитки у Швейцарії, яхти, зашвартовані у країнах ЄС», – пояснюють у НАЗК.

Інформацію потрібно надавати про невідомі широкому загалу активи. Вона може бути українською, англійською та російською мовами.

Окрім того, додають у НАЗК, за неї можна отримати значну фінансову нагороду.

«За певних умов у багатьох країнах, таких як Україна, США та Великобританія, для викривачів передбачена матеріальна винагорода – 10% від вартості активів. Та найголовніше, що ваше повідомлення – внесок у закінчення війни в Україні», – наголосив голова НАЗК Олександр Новіков.

Раніше у коментарі Радіо Свобода він зазначав, що Офіс генпрокурора та Нацагентство з питань запобігання корупції шукають за кордоном активи наближених до Кремля громадян РФ.

Після масштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого держави-члени ЄС та інші країни ухвалили кілька пакетів санкцій.

Різні країни ЄС вже заявили, що арештували коштовне майно громадян РФ, проти яких введені санкції. Зокрема, Німеччина арештувала яхту олігарха Алішера Усманова; Франція – яхту голови Роснефті Ігоря Сєчина; Італія – яхту олігарха Андрія Мельниченка; Іспанія – яхту колишнього офіцера ФСБ, керівника корпорації Ростех Сергія Чемезова.

3 березня народні депутати ухвалили закон, яким передбачено примусове вилучення майна, власниками якого є Російська Федерація та її резиденти, «на користь держави Україна».

НАЗК склав список на націоналізацію та примусове вилучення майна, яке належить Росії в Україні, у ньому 21 компанія.

Новини