Економіка

Україна потребує від 10 до 30 млрд доларів щорічних інвестицій в наступні 10 років

Україна потребує від 10 до 30 млрд доларів щорічних інвестицій в наступні 10 років

Для підтримки України необхідні від 10 до 30 мільярдів доларів щорічних інвестицій від партнерів у наступні 10 років. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Багатосторонньої координаційної платформи донорів у межах Конференції відновлення в Берліні.

«Для нас важливо, аби підтримка партнерів була прогнозованою, ритмічною та стабільною. Нам потрібні відбудова, доступ до зовнішніх ринків та покращення логістики. Нам потрібні зовнішні інвестиції та трансфер технологій від наших партнерів», – написав голова уряду у своєму телеграмі.

Шмигаль зазначив, що особливої підтримки потребує енергетичний сектор після масованих обстрілів РФ.

Також президент Володимир Зеленський під час конференції з відновлення України в Берліні закликав до інвестицій і допомоги Києву з відновленням енергетичного сектору, який своїми ударами руйнує Росія. За словами Зеленського, Україна за допомогою партнерів планує побудувати цього року до 1 гігавата газової маневреної генерації і ще чотири гігавати у найближчі роки.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації. У Міненерго повідомляли, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» і гідроелектростанції «Укргідроенерго».

Новини