Політика

Угорщина більше не блокує старт переговорів про вступ України до Євросоюзу

Угорщина більше не блокує старт переговорів про вступ України до Євросоюзу

Угорщина припинила блокувати погодження так званої рамки для переговорів щодо вступу України в Європейський союз – про це повідомив кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк 14 червня.

«Білий дим! Угорщина більше не блокує переговорну рамку для України (і заодно Молдови). Компромісний текст узгоджено. Україна та Молдова мають офіційно почати переговори про вступ до ЄС 25 червня», – написав він.

Головування Бельгії в Раді Євросоюзу також повідомило 14 червня, що посли країн ЄС «загалом дійшли згоди» щодо рамок для переговорів про вступ України та Євросоюзу.

«Бельгійське головування скличе перші міжурядові конференції на 25 червня», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Президентка Єврокомісії: до кінця червня Україна отримає 1,9 мільярда євро за планом Ukraine Facility

29 травня стало відомо, що Угорщина блокує погодження попереднього варіанту рамки для переговорів про вступ України до Євросоюзу через питання прав угорської меншини.

Європейська комісія 7 червня підтримала початок переговорів про вступ України до Європейського союзу.

У травні президент Володимир Зеленський повідомив, що Київ «активно готує на червень» затвердження переговорної рамки і фактичного початку перемовин про вступ України.

У лютому президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що так звана переговорна рамка про вступ України до ЄС «навряд чи буде готова» до початку виборів у Євросоюзі, що відбудуться у червні 2024 року.

Європейська рада 14 грудня вирішила розпочати переговори про вступ України і Молдови до Європейського союзу, а також надала Грузії статус кандидата в члени ЄС.

Новини