Важливо

У ЗСУ підтвердили відхід з частини Часового Яру

У ЗСУ підтвердили відхід з частини Часового Яру

Українські війська відступили з частини Часового Яру на Донеччині, підтвердили у Збройних силах України.

Як повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Назар Волошин, йдеться про мікрорайон «Канал».

За його словами, утримувати його було недоцільно, адже це загрожувало життю та здоров’ю військовослужбовців, а позиції українських захисників там були зруйновані.

«Командуванням було схвалено рішення відійти на більш захищені, підготовлені позиції. Однак і там ворог не припиняє своїх активних бойових дій. У нього є якісь певні дедлайни, які він не може виконати уже кілька місяців поспіль», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

Читайте також: «Вже є випадки, коли людей ховають у дворах»: ситуація у Часовому Яру

У ніч проти 3 липня проєкт DeepState повідомив, що армії Росії вдалося захопити мікрорайон «Канал» у Часовому Яру. Цей район – він же «Новий» – відокремлений від більшої частини міста каналом «Сіверський Донець-Донбас», яким ЗСУ зараз тримають оборону. Бої за мікрорайон почалися ще на початку квітня 2024 року, коли агресор пішов уперед на захід від Бахмута.

У червні у розвідці Британії зазначали, що Часів Яр є цінним для Росії через його стратегічне розташування на височині, а також через його використання як логістичного вузла ЗСУ.

Часів Яр – місто в Донецькій області з населенням понад 10 тисяч людей до початку повномасштабного вторгнення РФ. Лінією фронту воно стало після того, як російські військові захопили розташоване за 10 кілометрів від Часового Яру місто Бахмут.

Новини