Світ

У Японії вперше заарештували громадянина Росії, якого підозрюють в обході санкцій проти РФ – медіа

У Японії вперше заарештували громадянина Росії, якого підозрюють в обході санкцій проти РФ – медіа

Японська поліція затримала 10 липня 38-річного росіянина Андрія Сову, який керує фірмою Astrade, у префектурі Осака. Про це повідомляє російська служба Радіо Свобода із посиланням на японське агентство Nikkei.

Також російське державне агентство ТАСС пише, що у генеральному консульстві Росії в Осаці розповіли, що з дипломатичною установою «зв’язалася поліція і повідомила про факт затримання російського громадянина».

Росіянина підозрюють у незаконному експорті до Росії. За версією слідства, йдеться про гідроцикли та суднові дизельні двигуни. На експорт такої продукції поширюються обмеження, адже вона може використовуватися у військових цілях, йдеться в публікації.

Поліція стверджує, що Сова у січні 2023 року відправив до Росії продукцію приблизно на 43 мільйони єн (за курсом НБУ понад 10 мільйонів гривень).

Російська служба Радіо Свобода зазначає, що це перший випадок арешту росіянина за порушення санкцій, запроваджених після початку повномасштабного вторгнення в Україну.

21 червня уряд Японії розширив пакет санкцій проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну. У списку санкцій є десятки компаній, у тому числі з Китаю і ще чотирьох країн. За даними Токіо, ці компанії надають допомогу Росії в уникненні санкцій під час купівлі електроніки для військових потреб.

Японія підтримує Україну з початку російського вторгнення, приєднавшись до санкцій. Влада Японії з серпня минулого року припинила експорт автомобілів з двигунами більше 1,9 літра, гібридних автомобілів, яхт, локомотивів та залізничних складів, барвників, фото та кінематографічного матеріалу, цементу, кахлю, каменю, асфальту та багато іншого.

Новини