Світ

У Судані напали на посла ЄС, дипломат «серйозно не постраждав»

У Судані напали на посла ЄС, дипломат «серйозно не постраждав»

На посла Європейського союзу в Судані 17 квітня невідомі напали в його будинку в столиці країни Хартумі, повідомив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель у твітері.

Послом ЄС у Судані є 58-річний ірландський дипломат Ейдан О’Хара. Речниця ЄС Набіла Массралі повідомила AFP, що після нападу він почувається добре. «Делегація ЄС не евакуйована. Заходи безпеки визначаються», – вказала вона.

Віцепремʼєр-міністр, міністр закордонних справ Ірландії Майкл Мартін заявив, що ОʼХара «серйозно не постраждав», але наголосив, що напад був «брутальним порушенням зобовʼязань щодо захисту дипломатів згідно з Віденською конвенцією».

«Ейдан – видатний ірландський та європейський дипломат, який служить ЄС у найважчих умовах. Ми дякуємо йому за його службу і закликаємо до термінового припинення насильства в Судані та відновлення діалогу», – сказав Мартін.

У боях між армією Судану та воєнізованим угрупованням за три дні протистояння загинули вже близько 200 людей, поранень зазнали ще 1800. ООН закликала до негайного припинення вогню, а міжнародні організації, включно з Європейським союзом, висловили серйозну стурбованість.

Новини