Світ

У США запросили прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу виступити у Конгресі

У США запросили прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу виступити у Конгресі

Лідери Палати представників і Сенату США запросили прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху виступити на спільному засіданні Конгресу.

Спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон у п’ятницю, 31 травня, надіслав Нетаньяху офіційне запрошення. Лист також підписали провідні демократи і республіканці в обох палатах.

Дата виступу не уточнюється.

Джонсон раніше оголосив про свої плани запросити Нетаньяху. Деякі демократи, зокрема попередниця Джонсона Ненсі Пелосі, вже висловилися проти цього. Лідер більшості в Сенаті, демократ Чак Шумер розкритикував Нетаньяху за його ставлення до війни. Тим не менш, він підписав лист.

Читайте також: Суд ООН у Гаазі вимагає від Ізраїлю припинити наступ на Рафах

Повідомлення про виступ з’явилося на тлі визнання 22 травня Норвегією, Ірландією й Іспанія незалежності Палестинської держави, а також оголошення прокурора Міжнародного кримінального суду про те, що він буде вимагати ордерів на арешт Нетаньягу і лідерів «Хамасу» за ймовірні воєнні злочини під час війни в Газі.

США підтримують Ізраїль в його війні проти «Хамасу» (угруповання, визнане терористичним в ЄС і США). Водночас Білий дім висловлював занепокоєння через зростання загиблих серед цивільних і застерігав Ізраїль від операції в місті Рафах у Секторі Гази, де знайшли притулок понад мільйон людей.

31 травня президент США Джо Байден оприлюднив новий план щодо припинення вогню в Секторі Гази. Він назвав пропозицію «дорожньою картою до тривалого припинення вогню та звільнення всіх заручників».

Новини