Події

У СБУ відреагували на погрози КДБ Білорусі щодо «ударів по лікарнях Києва»

У СБУ відреагували на погрози КДБ Білорусі щодо «ударів по лікарнях Києва»

СБУ відреагувала на заяву представників білоруської влади щодо «міфічних терористів, які нібито перебувають в українських лікарнях, є проявом інформаційно-психологічних спецоперацій, що грають на руку Росії».

Спецслужба повідомила, що «наша країна вже третій рік протидіє ворогові у повномасштабній війні, і всі громадяни розуміють важливість дотримання правил безпеки».

«Тому і спеціальні служби, і представники місцевої влади реагують на кожну потенційну загрозу згідно з передбаченими протоколами дій. На даний час вживаються всі необхідні заходи, щоб нівелювати якісь негативні наслідки навіть теоретичної загрози», – додали в СБУ.

Також спецслужба звернулася до представників режиму у Білорусі, що їм варто зрозуміти, що «справжніми терористами є люди у Кремлі».

«Білоруській владі потрібно не лякати українців псевдозаявами, а думати про те, як не опинитися на лаві підсудних у Гаазі поряд із кремлівським диктатором», – підсумувала СБУ.

Водночас київський міський голова Віталій Кличко показав, як відбувається евакуація пацієнтів з лікарень.

Київська влада «терміново» починає евакуацію двох лікарень у столиці, заявляє Київська міська державна адміністрація 26 квітня. Йдеться про два медичних заклади на вулиці Богатирській на Оболоні, один із них – дитячий.

За даними Міністерства охорони здоров’я на 11 березня 2024 року, російські обстріли та бомбардування за час повномасштабної агресії пошкодили або зруйнували 1 740 медичних закладів. З них 1 537 пошкоджені, а 203 — зруйновані повністю. Йдеться в тому числі про амбулаторії, поліклініки та пологові будинки.

Місцева влада неодноразово повідомляла про удари Росії по медичних закладах. Кремль продовжує заперечувати цілеспрямовані удари по цивільних об’єктах в Україні.

Новини