Світ

У розвідці Британії назвали успішним український удар по аеродрому «Кущевська» в РФ

У розвідці Британії назвали успішним український удар по аеродрому «Кущевська» в РФ

Розвідка Великої Британії назвала успішним український удар по військовому аеродрому «Кущевська» у Росії на минулих вихідних.

«Здатність України перешкоджати роботі російської тактичної авіації, зокрема використанню планерних бомб, є ключовою для ширшої оборони лінії фронту. Цей успішний удар, ймовірно, змусить Росію розосередити винищувачі, а також перерозподілити засоби протиповітряної оборони для закриття прогалин», – йдеться в повідомленні.

У розвідці зауважили, що на аеродромі розміщуються російські винищувачі, зокрема Су-34 і Су-35С, які щодня використовуються в ударних операціях по українських передових позиціях, зокрема активно використовують планерні бомби.

«Російські винищувачі з «Кущевської» і низки інших авіабаз зазвичай здійснюють від 100 до 150 літаковильотів на день, причому значна частина з них запускає боєприпаси по всій лінії фронту в той час, як Росія намагається досягти прориву за допомогою вогневої потужності», – йдеться в повідомленні.

У розвідці зауважили, що на відео з відкритих джерел видно, як кілька комплектів планерних бомб знищено на складі аеродрому.

У ніч на 27 квітня на військовому аеродромі «Кущевська», а також на Ільському і Слов’янському НПЗ у Краснодарському краї Росії сталися вибухи. За даними джерел Радіо Свобода, які побажали залишитися неназваними, бо не уповноважені офіційно коментувати питання, вибухи на цих об’єктах сталися завдяки дронам СБУ.

Американський Інститут вивчення війни заявив 17 квітня, що українські удари по російських цілях в окупованому Криму і на території РФ є «досить скоординованою і широкомасштабною серією ударів, спрямованою саме проти російської авіації, протиповітряної оборони і засобів радіолокаційного виявлення».

Новини