Події

У Росії з 1 листопада розпочнуть розсилати електронні повістки

У Росії з 1 листопада розпочнуть розсилати електронні повістки

На російському офіційному порталі правових актів зʼявився текст рішення уряду РФ про єдиний реєстр військовозобовʼязаних. Постанова була ухвалена 19 квітня. Згідно з нею, з 1 листопада 2024 року повістки та інші повідомлення для військовозобовʼязаних росіян розсилатимуться в електронному вигляді.

В електронному реєстрі будуть усі дані про військовий облік та про громадян, які підлягають йому – в тому числі і відомості про вручення повісток. Громадянам буде доступний «особистий кабінет» у реєстрі.

Окрім міністерства оборони, доступ до реєстру матимуть ФСБ та інші спецслужби. Дані про громадян до реєстру повинні будуть подавати податкова служба та органи, які здійснюють реєстрацію підприємців та угод із нерухомим майном.

Як пояснює правозахисний канал «Військові адвокати», повістка вважатиметься врученою через 7 днів після її розміщення в електронному реєстрі. Улітку 2023 року законодавці внесли зміни, згідно з якими громадянам, які підлягають призову на військову службу, від дня розміщення їхньої повістки в реєстрі забороняється виїзд із Російської Федерації. Зараз, зазначають адвокати, цей захід на практиці не діє, оскільки військкомат і прикордонна служба не мають прямого обміну даними між собою. Після повноцінного запуску електронного реєстру призовники не зможуть залишати країну, їм буде недоступним також оформлення закордонного паспорта.

Новини