Світ

У Росії вже заявляють, що за «атакою на Кремль» стоїть Вашингтон

У Росії вже заявляють, що за «атакою на Кремль» стоїть Вашингтон

Речник президента Росії Дмитро Пєсков 4 травня звинуватив США в причетності до нібито нападу безпілотника на Кремль, метою якого Москва називає намір вбити Володимира Путіна.

Пєсков заявив на брифінгу, що вибирає цілі Вашингтон, а Україна нібито виконує плани США.

«Спроби відхреститися від цього як у Києві, так і у Вашингтоні, звичайно, абсолютно смішні. Ми прекрасно знаємо, що рішення про такі дії, про такі теракти ухвалюють не в Києві, а у Вашингтоні», – сказав Пєсков. Якихось доказів на підтримку своїх слів речник Кремля не навів. США заяви Пєскова поки не коментували.

Він також заявив, що Москва розглядає різні варіанти відповіді на ймовірну атаку, але не уточнив, якою вона може бути.

Напередодні колишній президент Росії, секретар російської Ради безпеки Дмитро Медведєв заявив, що після ймовірної атаки безпілотників на Кремль Москва має вдатися до «фізичного усунення» президента України Володимира Зеленського.

Заява пролунала після того, як 3 травня російська влада звинуватила Київ у нічній атаці дронів на Кремль, а речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Москва розцінює цю атаку як «сплановану терористичну акцію та замах на президента Російської Федерації».

Медведєв звинувати в цьому нібито нападі українську владу, хоча представники Офісу президента України і сам Володимир Зеленський наполягають, що Київ непричетний і «воює на своїй території».

У Державній думі Росії також закликали завдати «ракетного удару по резиденції Зеленського».

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що бачив повідомлення з Москви про нібито атаку безпілотників на Кремль. Очільник американського зовнішньополітичного відомства сказав, що «жодним чином не може їх підтвердити».

Тим часом, американський Інститут вивчення війни заявив, що Росія, ймовірно, сама влаштувала атаку на Кремль, «намагаючись довести війну до російської внутрішньої аудиторії та створити умови для більшої мобілізації суспільства».

Новини