Світ

У Росії відкинули ідею участі в наступному українському Саміті миру

У Росії відкинули ідею участі в наступному українському Саміті миру

У Росії відкинули ідею участі в наступному українському Саміті миру

Росія не братиме участі в наступному Саміті миру, заявив у кментарі російській агенції «РИА Новости» заступник глави МЗС РФ Михайло Галузін

За його словами, у Росії чують «колишню риторику в марному розрахунку» на проштовхування «формули Зеленського», яку Галузін назвав «абсолютно тупиковою та ультимативною», і вбачають «свідоме ігнорування інших ініціатив врегулювання української кризи».

«Ми такі ультиматуми не приймаємо і в подібних самітах брати участь не збираємося», – сказав заступник російського міністра.

Раніше видання Bloomberg повідомило, що Київ хоче скликати другий Саміт миру за участі Росії до виборів у США в листопаді. Президент України Володимир Зеленський заявив, що вже є країни зацікавлені у тому, щоб прийняти другий Саміт миру, Київ почав перемовини з ними. Однак він не назвав ці країни.

15–16 червня Швейцарія приймала Глобальний саміт миру. Понад 80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру. Москва у цій зустрічі участі не брала.

Читайте також: Присутність РФ на другому Саміті миру свідчитиме про рішення Москви закінчити війну – Зеленський

Як розповів в ефірі Радіо Свобода заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква, Росія може взяти участь у наступному Саміті миру за умови, що вона готова «конструктивно» обговорювати і виконувати план дій, погоджений на першому Саміті.

Новини