Світ

У РФ адвокатам уже тиждень не повідомляють про стан політв’язня Кара-Мурзи

У РФ адвокатам уже тиждень не повідомляють про стан політв’язня Кара-Мурзи

До тюремної лікарні, де може перебувати російський політв’язень Володимир Кара-Мурза, шість днів не пускають його адвокатів, повідомив 9 липня захисник політика Вадим Прохоров. За його словами, адвокатам не дають відвідати Кара-Мурзу, посилаючись на те, що його нібито ще обстежують, а також на неробочі дні.

«Політик страждає від полінейропатії – хвороби, викликаної двома важкими отруєннями, яка входить до переліку захворювань, що перешкоджають відбуванню покарання», – пише Прохоров.

Дружина Кара-Мурзи Євгенія зазначає, що новин про її чоловіка немає з 2 липня – тоді адвокат бачив його востаннє. 4 липня адвокатам сказали, що того ж дня адміністрація колонії в місті Омську перевела Кара-Мурзу до тюремної лікарні на «огляд».

У квітні 2023 року суд у Москві засудив Кара-Мурзу до 25 років колонії суворого режиму. Його визнали винним у поширенні «фейків» про російську армію, участі в діяльності «небажаної організації» та державній зраді. Це один із найсуворіших вироків політичним ув’язненим у сучасній Росії.

19 червня Кара-Мурзу перевели в межах колонії до приміщення камерного типу (ПКТ), у якому він мав провести шість місяців.

Новини