Світ

У Кремлі відкинули заяви про «явні ознаки» причетності Путіна до збиття MH17

У Кремлі відкинули заяви про «явні ознаки» причетності Путіна до збиття MH17

У Кремлі відкинули висновки міжнародних прокурорів, які розслідували збиття рейсу MH17 над Донбасом і напередодні заявили, що виявили «явні ознаки» того, що президент Росії Володимир Путін погодив застосування в Україні російської ракетної системи, яка збила літак влітку 2014 року.

«Росія не брала ніякої участі у цьому розслідуванні. Відповідно, ми не можемо приймати ці результати. Тим більше, ніяких обґрунтувань для цих заяв не було оприлюднено», – сказав на брифінгу 9 лютого речник російського президента Дмитро Пєсков.

«Ми знаємо, що був опублікований запис імовірної телефонної розмови…, в якій ні слова не сказано про зброю. Навіть, якщо припустимо, що ця розмова могла бути справжньою… Але там не говориться ні слова про зброю. Інших розмов ніхто не публікував», – додав він.

8 лютого стало відомо, що міжнародні прокурори закінчують розслідування у справі про збиття літака. Представники обвинувачення заявили журналістам про виявлення «явних ознак», що президент Росії Володимир Путін погодив застосування в Україні російської ракетної системи, яка збила літак. Втім, за їхніми словами, докази причетності Путіна та інших російських посадовців недостатньо чіткі, тому вони завершують розслідування без висунення нових обвинувачень.

Представники обвинувачення навели перехоплення телефонної розмови 2014 року між російськими посадовцями як доказ того, що дозвіл Путіна був необхідний, перш ніж запит бойовиків на таке обладнання міг бути виконаний.

Крім того, вони відтворили розмову 2017 року між самим Путіним і призначеним Росією очільником окупаційної адміністрації Луганської області, в якій вони обговорювали військову ситуацію та обмін полоненими.

Суд у Нідерландах 17 листопада минулого року визнав винними у катастрофі літака рейсу MH17 та загибелі 298 людей на його борту громадян Росії Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського та громадянина України Леоніда Харченка. Вони заочно отримали довічні терміни увʼязнення і мають відшкодувати родичам загиблих 16 мільйонів євро.

Читайте також: У прокуратурі Нідерландів пояснили, чому не вимагатимуть від Росії екстрадиції засуджених у справі MH17

Окрім того, суд визначив, що літак «Боїнг-777», що виконував рейс MH17, у липні 2014 року був збитий ракетою російського виробництва, випущеною з поля на сході України. Тоді ж суд встановив, що Росія мала «загальний контроль» над збройними угрупованнями в Донецьку, починаючи з травня 2014 року.

Росія відреагувала на рішення суду, заявивши, що він перебував під «безпрецедентним тиском з боку нідерландських політиків». Згодом речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков висловив жаль, що Росія «не була допущена до розслідування».

Уряд Нідерландів викликав посла Росії через її «огидну» реакцію на вирок щодо MH17.

Новини