Світ

У книгарнях Москви з’явилися карти Росії з областями України в її складі

У книгарнях Москви з’явилися карти Росії з областями України в її складі

До книгарень Москви надійшли карти, на яких Донецька, Луганська, Запорізька і Херсонська області України у своїх адміністративних межах входять до складу Росії, повідомило російське видання РБК.

У видавництві «Атлас Принт» виданню уточнили, що було випущено кілька таких настінних карт Росії, Євразії та світу, а також атлас світу. Відвантаження карт у магазини почалося на початку цього тижня, заявили у видавництві

На нових картах у складі Росії зображені в тому числі й ті райони областей України, які зараз перебувають під контролем українського уряду.

Раніше торгові мережі зупиняли замовлення на карти на тлі обговорення Держдумою Росії закону про протидію екстремізму.

У Держдумі розглядається законопроєкт, який прирівнює до екстремістських матеріалів карти, які «оспорюють територіальну цілісність Росії». Поправки передбачають заборону таких карт і запровадження за це адміністративного покарання: для громадян до 15 діб арешту або штраф, для юросіб – призупинення роботи або штраф від 100 тисяч до мільйона рублів.

Президент Росії Володимир Путін підписав закони про анексію окупованих під час повномасштабного російського вторгнення територій українських областей у жовтні 2022 року. При цьому Росія не лише не контролювала значну частину цих регіонів, а й у ході осіннього контрнаступу України змушена була серйозно відступити на кількох напрямках.

Новини