Події

У Дніпрі попрощалися із загиблим на Донбасі військовим медиком


У Дніпрі 7 липня попрощалися із загиблим на Донбасі військовим медиком 93-ої бригади «Холодний Яр» Юрієм Письменним. Церемонія прощання відбулася у Спасо-Преображенському соборі, а також на Алеї героїв.

Юрій Письменний (позивний – Феофан) був начальником медичного пункту механізованого батальйону.

Медик загинув 4 липня вдень під час обстрілу російськими гібридними силами позицій українських військових. Травми виявилися несумісні з життям. За словами його товаришів по службі, його встигли вивезти з позицій, але в шпиталі він помер.

«Кваліфікований офіцер, кваліфікований медик, який знав свою справу. Його любили, поважали, прислухалися до його слів», – говорили на церемонії прощання товариші.

Чоловікові було 59 років. Працював лікарем. У 2016 році пішов на війну медиком-волонтером, служив в одному з добробатів. 2018 року став військовим медиком 93-ї бригади. Цими днями отримав чергове військове звання – капітан.

У загиблого залишилася дружина, син та донька.

  • Міжнародне гуманітарне право безумовно забороняє напад на медичний персонал та санітарний транспорт.
  • Така заборона міститься у чотирьох Женевських конвенціях про захист жертв війни від 12 серпня 1949 року і у Додаткових протоколах до них від 8 червня 1977 року, звичаєвому міжнародному гуманітарному праві.
  • Ця заборона діє як в умовах міжнародного, так і не міжнародного збройного конфлікту. Вона універсальна.

Новини