Важливо

У Брюсселі стартує саміт лідерів ЄС, на якому мають підписати безпекову угоду з Україною

У Брюсселі стартує саміт лідерів ЄС, на якому мають підписати безпекову угоду з Україною

У Брюсселі 27 червня стартує дводенний саміт лідерів Європейського союзу, на якому мають підписати угоду між Україною і ЄС про безпекові гарантії. Для цього на саміт має прибути президент Володимир Зеленський.

Крім того, під час саміту мають затвердити нових керівників ЄС.

Прибуття голів держав і урядів очікують із 12:00 за місцевим часом, засідання має початися о 14:00.

25 червня Європейська рада схвалила угоду про гарантії безпеки з Україною.

«Зобов’язання Європейського союзу в галузі безпеки включають передбачувану, довгострокову і сталу підтримку безпеки й оборони України, зокрема через місії Спільної політики безпеки й оборони, а також більш широкі зобов’язання у сфері безпеки», – йдеться у чернетці угоди, доступ до якої отримало Радіо Свобода.

Напередодні джерела Радіо Свобода повідомили, що Європейський союз погодився з тим, що прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас стане новим високим представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки, замінивши Жозепа Борреля.

Згідно з даними джерел у Брюсселі, знайомими з переговорами щодо змін на вищих посадах ЄС, також досягнуто домовленості про те, що наступним президентом Європейської ради стане Антоніу Кошта, а Урсула фон дер Ляєн залишиться президенткою Європейської комісії ще на п’ять років. Зараз президентом Європейської ради є Шарль Мішель.

Новини